(4 Голосов)

 

Початок формування міст припадав у східних слов'ян приблизно на VII-VIII століття. На західноукраїнських землях він почався дещо пізніше, ніж на Подніпров'ї.

Найдавніша з Галицьких земель - Перемишльська. Автор згадок про неї - Нестор Літописець послуговується епітетом «гірська країна». Місто Перемишль розкинулось по мальовничих пагорбах на берегах ріки Сяну. Пагорби поволі переходять у гори Бескиди. Вперше Перемишль згадується у «Повісті минулих літ» близько 981 року. У назві міста відчувається чеський вплив. Очевидно, що вона походить від імені чеського князя Пржемисла, який побував у цих краях і став засновником польської княжої династії.

Перемишльська земля формувалась й існувала під сильним впливом тих процесів, які проходили у польських, чеських та угорських володіннях. Це істотно позначилося на політичному житті краю та на всій культурі князівства. Місто виникло на торговельному шляху Регенсбург-Прага-Краків-Київ-Візантія.

Спочатку місто було невелике. У X столітті його площа ледь сягала одного гектара. Проте вже й тоді воно було оточене потужними валами. Близько 1020 року в місті збудували першу церкву-ротонду. За князя Володаря, який помер 1124 року, була збудована друга церква. Це свідчить про те, що Перемишль був у річищі тих давніх процесів, які панували в столиці всієї держави - у Києві.