(0 Голосов)

 

21 квітня в українських православних храмах поминають святителя Нифонта.

Він народився в XII столітті у Києві в родині заможних батьків. Після їхньої смерті роздав спадщину бідним і прийняв постриження у Києво-Печерському монастирі. Ходив з прощею до Святих місць у Палестині. Потім деякий час був ігуменом Святогорського монастиря неподалік Володимира-Волинського. У 1130 році його призначили єпископом у Новгород.

Відомий відповідями на запитання ієродиякона Кирика, які свідчать про «досвід пастиря та світле розуміння християнського духу». Був знавцем канонів і звичаїв Східної Православної Церкви. Приділяв багато уваги будівництву нових церков та оздобленню старих храмів. Виступав як примирювач між ворогуючими князями.

Коли митрополитом Київським призначили Клима Смолятича, не захотів його визнавати, тому що він був призначений без згоди Константинопольського Патріарха. Через те його викликали до Києва та заточили в одній з печер Києво-Печерського монастиря.

Після звільнення повернувся до Новгорода. Потім, почувши, що з Константинополя до Києва їде новий митрополит, знову повернувся до Києва, аби зустріти його, але захворів. Помер 1156 року. Канонізований 1549 року. Мощі Нифонта покояться у Києво-Печерському монастирі у Ближніх (Антонієвих) печерах.