(0 Голосов)

 

27 березня у православних храмах України поминають благовірного великого князя Ростислава Мстиславовича. У хрещенні - Михаїла. Він був онуком князя Володимира Мономаха, сином святого князя Мстислава Київського.

У 1125-1159 роках за дорученням батька княжив у Смоленську. А потім кияни запросили його на князівство до Києва. Своєю миролюбною політикою він викликав симпатії багатьох князів. Навіть з давніми ворогами-половцями хотів встановити дружні відносини, оженивши свого сина Рюрика на дочці половецького хана Белука. Був дуже побожною людиною, дбав про церкви та монастирі, особливу увагу приділяв Печерському монастирю у Києві. Навіть сам хотів стати ченцем цього монастиря.

Сталося так, що довелося князю Ростиславу поїхати до Новгорода, щоб помирити новгородців зі своїми сином Святославом, який там княжив. У Смоленську відчув, що тяжко захворів, тому поспішив повернутися до Києва, де хотів в разі одужання прийняти постриг у Києво-Печерському монастирі. До Києва він так і не доїхав. Князь Ростислав помер по дорозі у с. Заручі. Сталося це 27 березня 1167 року. Тіло благовірного князя перевезли до Києва.