(0 Голосов)

 

Наукові сили ламають голови над свідченням німецького історика Тітмара Марзебурзького, котрий у своїй хроніці під 1018 роком назвав Київ «великим містом», у якому «понад 400 церков». Чи можливе таке, коли площа Києва сягала на той час 25 гектарів?..

Так, можливе! Пам'ятаймо ж: Володимир Великий після хрещення України-Русі наказав ставити церкви «по тих місцях, де перед тим стояли кумири-ідоли». Ось через що, і тільки через це, німецька хроніка 1018 року зафіксувала в Києві понад 400 церков. Стільки, очевидно, було священних язичницьких місць, будов, капищ, ідолів до хрещення Русі, до запровадження християнства.

Кожну язичницьку святиню треба було переінакшити й було переінакшено - на церкву перетворено, кадилом окурено, кропилом свяченою водою окроплено. Зносилося попереднє і ставилося нове, добудовувалося чи перебудовувалося - не те важливо. Службу й причет треба було повністю оновити, ревнителів язичницького, або, коли хочете, споконвічного прадідівського обряду (насамперед - віри) у християнство ввести. Волхвів язичницьких побожними мужами з Греції змінили. Часто це здійснювалося вогнем і мечем...