Новини міста

(2 Голосов)

Червоноградська Шкільна Ліга Карате провела двотижневий воєнізований спортивно-оздоровчий табір СОТ-2012. Два тижні пролетіли дуже швидко. Як і було обіцяно, було важко, але цікаво. Цей короткий час був щільно заповнений не лише розвагами, але й цікавими заняттями, тренінгами і практичними заняттями. Цього разу все було не так як попередні роки. Воєнізований табір був не лише умовно. Діти реально займались справами військових, починаючи від стройових вправ, і закінчуючи оглядовим курсом правил виживання у лісі. Дисципліна наближена до військової спочатку неоднозначно сприймалась дітьми і їх батьками. Але виявилось, що це не так страшно, я виглядало з першого погляду. Більше того, виявилось, що без дисципліни і, зокрема, самодисципліни неможливо уявити досягнення будь-якої серйозної мети. Без відчуття надійної руки товариша важче йти життєвими шляхами. А починається все з колективної відповідальності «усіх за кожного і кожного за усіх».
36 учасників табору були розділені на три відділення між якими протягом усього часу точилась боротьба, як індивідуальна – по вікових категоріях (вік учасників від 5 до 16 років), так і командна – між відділеннями. Кульмінацією цих змагань стала Військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура») за сценарієм, якій розробила наша федерація.
26 червня відбулося урочисте відкриття змагань за участю шовних гостей, старійшин західно-бузького куреня Андрія Сухого та Йосипа Мигаля. Учасників змагань, а також усіх глядачів привітав і освятив настоятель червоноградської Української Греко-Католицької Церкви Михайло Низкогуз. Постріл із козацької гармати символізував початок змагань.
До гри долучилися інші команди із числа відпочиваючих дітей ОЛК «Ровесник», але через відсутність системної підготовки вони не змогли створити будь-якої серйозної конкуренції нашим воякам. Сценарій гри передбачав володіння спеціальних навичок таких як, виконання стройових вправ, у яких оцінювались окремо робота команди і робота командира. Цікавими були такі етапи як боротьба «Навхрест», подолання перешкоди з допомогою альпіністського спорядження, надання долікарської допомоги потерпілому, транспортування потерпілого з поля бою, стрільба з рогатки (примітивне полювання), розпалювання вогнища та багато чого іншого. Змагання розтягнулись на два дні. Команди йшли щільно, очко в очко.
У перший день вперед вирвалось відділення Кріля Мар’яна (команда «Спарта»), яке продемонструвало відмінну стройову підготовку і роботу командира. Але у боротьбі «Навхрест» очки команд вирівнялись, і поступово почало просуватись уперед відділення Піньковського Мирона (команда «Екстрім»).
На другий день змагань учасників вітав голова відділу з питань фізкультури та спорту Валерій Гаврилюк і Куреневий отаман Західно-Бузького куреня Прикарпатської січі Анатолій Троцюк.
Шальки терезів хиталися з боку у бік. Адже кожен новий етап приносив свої сюрпризи. «Ровесниківські» хлопці також старались як могли. Команда «Залізні Вовки» виявили неабияку завзятість і характер на переправі з допомогою альпіністського спорядження. Наші вояки не відставали. Більшість з тих, хто на тренуваннях не могли проповзти дистанцію, на змаганнях зібрались пройшли її повністю або показали кращій результат. Саме на цьому етапі вийшли з ігри команда «Волоцюги». Переможця виявив останній етап другого дня – стрільба з рогатки по мішеням. У результаті напруженої боротьби чемпіонами стала команда «Екстрім», яку на той час очолив Підкович Іван.
Крім «Сокіл» («Джури») вихованці Червоноградської Міської Ліги Карате взяли участь у змаганнях присвячених Дню молоді у Червонограді 24 червня. Показові виступи і змагання юних спортсменів викликали інтерес у перехожих і зібрали чимало уболівальників. Разом з нашими вихованцями виступили представники бойового Гопаку з Великих Мостів.
Це основні, але не усі події двотижневого табору. Кожен день був заповнений тренувальними, освітніми, оздоровчими та розважальними заходами. Все було б довго перелічувати. Діти відпочили і пройшли курс оздоровчих процедур на базі «Ровесник». Слід відзначити, що частина батьків висловила справедливе незадоволення станом кімнат, у які нас поселили. Сподіваємось, що цей прикрий недолік буде усунуто, і наступного року все відбудеться ще краще і постараємось зробити ще цікавіше.

(4 Голосов)
В неділю, 11 грудня, спортивний зал ДЮСШ №1 був переповнений. Тут відбувався дитячий турнір з карате-до «Кубок Червонограда-2011». Позмагатися за Великий Кубок Червонограда приїхали 13 клубів (більше 160 спортсменів) зі Львова, Києва, Сміли ну і, звичайно, червоноградські каратисти. Змагання проводились у трьох видах програми: індивідуальне ката (правила WKF), індивідуальне куміте (правила WKF), Шиай кемпо (змагання у повний контакт у захисному спорядженні). Учасників змагань прийшов привітати Червоноградський міський голова Ігор Чудійович. Він відмітив значні результати у розвитку карате у Червонограді і побажав (враховуючи значну кількість спортсменів) щоб цей турнір отримав статус обласного. Зі свого боку
 
пообіцяв підтримку.
 
Ігор Іванович отримав від представника м. Сміла Сергія Пітенка листа від Смілянської держадміністрації з привітанням і пропозицією співпраці і обміну досвідом у спортивній і культурній галузі.
Ігор Іванович мав намір особисто вручити Кубок переможцю змагань. Але нажаль не вдалося, адже поєдинки затягнулись до восьмої години вечора. Розіграно 33 комплекти нагород.
Від самого початку турнір обіцяв бути цікавим. Представництво і великий кількісний склад команд говорило про те, що гості приїхали з серйозним наміром завоювати червоноградський кубок.  Відразу виділилось три лідери командних перегонів, це Львівська Федерація Бойових Єдиноборств (ФБЄ) яка приїхала на чолі зі своїм лідером Сергієм Бузенюком, клуб «Одисей» (Львів) і команда Червоноградської Шкільної ліги карате. Боротьба йшла очко в очко. Спочатку, після виступів з ката (виконання формальних комплексів) лідирувала команда ФБЄ.
Але коли почались змагання з куміте ситуація загострилась, і шальки терезів кілька разів хитались то в один, то у інший бік. Велика кількість спортсменів і малий для такої кількості зал не давали змогу належним чином контролювати вагу спортсменів заявлених у категорії. Тому контроль ваги проводився вибірково. Чотирьох спортсменів було дискваліфіковано (команди ФБЄ і «Одисей»).  Їх вага перевищувала заявлену до восьми кілограмів у старших категоріях. Згідно Положення змагань у командний залік враховувались результати змагань з ката і куміте за правилами WKF. Але пристрасті ще більше розгорілись, коли почались змагання з Шиай-кемпо.
Вперше в Червонограді проводились відкриті змагання з цього виду змагань. Спортсмени у захисному споряджені, у шоломах з масками для захисту обличчя виглядали дуже загрозливо, і іх поєдинки відповідали їх грізному виглядові. Судили поєдинки представники Шиай-кемпо в Україні Сергій Пітенко зі Сміли і Олександр Матюшко з Києва. Тут безсумнівне лідерство тримали наші спортсмени. Незважаючи на шалений опір львівських гостей, нашими суперниками на татамі були кияни і сміляни які тут здобули 4 перших і 1 друге місце. Наші хлопці здобули в Шиай-кемпо 6 перших, 6 других і 2 третіх місця. Змагання у Шиай-кемпо проводились у 11 категоріях. Якщо врахувати ці результати, команда ЧШЛК здобула перше місце.
Рішення про те, щоб не враховувати результати  цього виду програми змагань, прийнято із міркувань, що такі змагання проводяться вперше на Львівщині, і це ставило би команди у нерівні умови. Адже наші спортсмени уже не раз змагались за цими правилами на Черкащині.

Отже за підсумками змагань перше місце і Великий Кубок здобув клуб «Одисей» зі Львова з 92 заробленими балами. На другому місці команда ЧШЛК з 86 балами ("Дзіон" - 47 балів, "Абсолют" - 39 балів). Третіми стали спортсмени команди Федерації Бойових Єдиноборств які здобули 66 балівВітаємо переможців змагань і їх тренера Ореста Горбового із заслуженою перемогою!
Велика подяка Сергію Пітенко і Олександру Матюшко за участь у змаганнях і суддівство. Вони приїхали  на вокзал просто із залу змагань за 5 хвилин до від
правлення поїзда. 
Із особистих здобутків хотілось би відмітити Ватченко Арсена, 9 років (клуб «Абсолют»), який здобув для команди 3 місце у ката і став переможцем у Шиай-кемпо у категорії до 28 кг.  Андрусенко Олександр (9 років, клуб «Дзіон») здобув
2 місце у ката і переміг у Шиай-кемпо у категорії до 32 кг. Підкович Іван (14 років, клуб «Абсолют»), 2 місце у ката, 2 місце куміте  WKF у  категорії  57-63 кг, 2 місце у Шиай-кемпо 55-60 кг.

Горбань Володимир (15 років, клуб «Дзіон»): 3 місце у ката, 1 місце куміте WKF у категорії до 57 кг, 1 місце у куміте WKF 57-63 кг, 1 місце у Шиай-кемпо у категорії  55-60 кг. До речі, Володі недавно присвоєно розряд «Кандидат у майстри спорту України» з карате.
Вітаємо призерів і переможців змагань, а Володю ще й з присвоєнням заслужено
го розряду.
(3 Голосов)

3 – 4 грудня 2011 у м. Сміла, Черкаської області відбувся всеукраїнський турнір «Кубок монарха», в якому прийняли участь 148 учасників з чотирьох областей України: Львівської, Донецької, Черкаської та Київської. В перший день пройшли поєдинки з безконтактного карате Шотокан (версія WKF) в розділах ката і куміте.

(2 Голосов)

22.10.2011р. у м. Львові відбулися змагання «Турнір м.Лева» з карате-до(версія WKC). Спортсмени з Донецької, Сумської, Київської, Закарпатської, Львівської областей прийняли в них участь.

Клуб «Абсолют» з БДЮТЧ в цих змаганнях здобув 12 медалей (11 бронзових, 1 срібну).

Кращі результати показали:

Команди по ката 6-8 років : (Момот Артур, Ватченко Арсен, Цимбалістий Назар), 12-14 років - Галенок Денис, ПідковичІван, Прадід Юрій).

Вперше призерами стали Корнова Влас (3 місце – ката), Гусаков Владислав (3 місце – куміте( серед 9 річних (група «Б»)

По дві медалі здобули Ватченко Арсен (2місце в ката,3місце в командному ката) - серед 8-9 річних . Височанський Ілля (3 місце в ката, 3 місце в куміте) - серед 10-11 річних (йому до речі 9 років!). Підкович Іван (3місце в куміте, 3 місце в командному ката) – всі в групі «А».

(2 Голосов)

    22 жовтня у Лодзі (Польща) відбувся Третій Міжнародний турнір з карате-до CHAMPION CUP-2011. У складі збірної команди UKRAINIAN TEAM у змаганнях взяли участь четверо червоноградців, вихованців клубу «Дзіон». У командному заліку українська команда посіла 2-ге місце (поступились господарям). У командну скарбничку додали бронзову медаль Гейко Таня (куміте 12-13 років до 50 кг) і кубок чемпіона та золоту медаль здобув Горбань Володимир (куміте 14-15 років до 52 кг). Дуже близько до фіналу був Кріль Мар’ян. Але його (як і багатьох інших) не пустили до боротьби за призові місця. Взагалі суддівство (основна маса суддів була з Польщі) викликало не лише обурення і суперечки, але й стало причиною кількох випадків травматизму на татамі. Звичайно, це не сприяло піднесенню іміджу змагань.
    Першою у боротьбу за медалі вступила Таня. У запеклих поєдинках вона дійшла до чвертьфіналу, і було видно що вона настроєна на здобуття головного призу. Але у чверть фіналі судді раптом «перестали помічати» атаки нашої спортсменки. Незважаючи на перевагу Тані, у фінал проходить її суперниця з Польщі. Лишається лише шанс на трете місце. Але й за трете місце прийшлось понервувати. Судді вперто продовжували «не бачити» атаки Тані. Після кількох незарахованих атак у корпус суперниці (нагадаємо, що за правилами карате WKF атаки повинні бути потужними, але контрольованими, щоб не призводити до травмування суперників) Таня проводить сильний удар у живіт суперниці і відправляє її у нокдаун. Після цього судді стали «уважнішими» і наша спортсменка здобуває трете місце.
Другим виходить Мар’ян. Ситуація точнісінько повторюється. Доходить до чвертьфіналу і знову «стоп»!
Цікаво, що всі наші спортсмені виступали з синіми поясами. Можливо це збіг, а може було зроблено навмисно, щоб легше було відрізняти.