Народний театр ім.Лесі Українки

Червоноградський  Народний театр ім.Лесі Українки

   В 1961 році весною, разом із відкриттям Палацу культури був організований драматичний колектив.Першою було  взято до постановки  п”єсау Л .Юхвіда “ Чудесний край”. Згодом  “Перші троянди“ Д.Суптелі, “ Ну й діти “ М.Зарудного ,” Весілля в Малинівці “ Л.Юхвіда,” Степовий гість “ Б.Грінченка , ” Котигорошко “ А.Шияна ( вистава в репертуарі по сьогодні ) .В 1966 році очолив колектив  Д.Винничок.

В 1967 році колектив став лауреатом Всесоюзного фестивалю ,за постановку п”єси О.Корнійчука “ Макар Діброва “ . Колективу в 1968 році присвоєно звання “ Народний “.

До 200 річчя ювілею І.Котляревського була поставлена “ Енеїда “ .

В 1971 році  до 100  річчя від дня народження Лесі Українки  здійснено постановку “ Лісової    пісні “. Колективу було присвоєно ім”я Лесі Українки.

В 1975 р.поставлені “ Оргія “ , “ Камінний  господар  “ ,“Назар Стодоля “ ( 1975р),  ”Микита Гайдай “ Т.Шевченка.

В 1986р. вистава “ Недосвіт” Б.Козярського

В 1998 р. вистава Романа ЛепікаДержавна зрада “ 10-11 березня 2006р. показана вистава в Кармелюковому ,Вінницької області.

В 1971 році театр поставив “ Алмазне жорно “ І.Кочерги – це золотий фонд нашого театру.В 100 річницю від дня народження І.Кочерги показали виставу  у Львівському молодіжному театрі

    Починаючи з 1969 р.по 1989 р. театр здійснював  довготривалі літні гастролі по Волинській ,Кіровоградській,Рівенській ,Закарпатській,Тернопільській, Дніпропетров -ській, Івано- Франківській  областях , а саме з виставами : “Алмазне жорно“ ,“Олексу Довбуша“- Л.Первомайського ,”Степового гостя”- Б.Грінченка ,”Безталанна “ –І.Карпенка –Карого .

”Запорізька Січ “- О.Коломійця .В 1989р.  Актори театру  відкривали музей в м.Берестечку.

В Києві показували виставу на Покрову під час обрання гетьманом Українського козацтва В.Муляву. В 1998 році в Жовтих водах в річницю битви.В м. Зборові з ціє ж нагоди.

Театр брав в громадсько- політичних заходах : 1989 р.-День Злуки у Львові ,  театралізована група їздила в 1990 році в Нікополь,Капулівку  Микитинську січ і Запоріжжя в 500 річницю Козацтва.

Ці ж стрільці несли Хрещатиком національний прапор і піднімали над міськрадою в м.Києві.

Багато років віддали театру – О.Кудлайчук , музичний оформлювач вистав.І.Подолець, В.Іваш,І.Коваль( Куліш, Голова ) ,С.Склянчук ( Гетьман,Запорожець), В.Гладкий,  М.Левкун  (Дядько Лев ,Андронаті, Карній Чуб),В.Березюк ( костюмерша і артистка в ролях від Ганни,княжни до Цариці )Т.Остапюк і М.Дию (наші героїні),І .Пущинська, Ю.Шпачинська, А.Березюк (зав.постановочною частиною,К.Семів ( Галя,Мавра ,Єфросіна).

            На професійну сцену пішли :

            Ол.Заболотний (після інституту режисер Луцького, а потім  Київського молодіжного )

            Ан.Кожуховський – директор Киїівського студ.оперного театру, нині академічного оперного театру ім.Т.Шевченка

            К.Лисяк – Симферопольський театр

            Л.Никончук – театр ім.М.Зеньковецької

            В.Курилко – Львівський ляльковий театр

            Гр.Волинець – Чернівецький театр

            О.Тістечок – Донецький театр

            Ю.Шпачинська –  Київська телевізійна  студія

            Р.Скоровський –Львівський молодіжний театр

 Народний театр є частим гостем на радіо. Сорок два  роки   незмінним керівником   є Винничок Дмитро Павлович.