Студія образотворчого мистецтва

 Червоноградська Народна студія образотворчого мистецтва

 

 

При Червоноградському Народному домі працює Червоноградська Народна студія образотворчого мистецтва. Організована і заснована вона у 1961 році  Бачею Адамом Антоновичем . Від самого заснування і до теперішнього часу студія підтримує творчі зв’язки із Львівською Академією Мистецтв.

У студії займаються здебільшого молоді люди різноманітних професійшахтарі, медики, вчителі, журналісти, швеї, підприємці. Також заняття відвідують студенти, майбутній фах яких не пов'язаний із мистецтвом – це фінансисти, бухгалтери, програмісти, філологи. Ці люди знаходять у студії щось таке, що цікавить і об’єднує саме їх – джерело духовного натхнення – мистецтво.

Відвідують студію також почесні її члени – ветерани студії. Це люди старшого покоління, у своїй більшості шахтарі, які починали свій творчий мистецький шлях у стінах цієї студії і пронесли своє захоплення образотворчим мистецтвом через усе життя. Тепер вони передають свої навики і досвід молодим студійцям.

Керівник студії Левкун Наталія Михайлівна допомагає студійцям розкрити свої творчі мистецькі здібності, виявити у кожному  індивідуальність, заохотити до оволодівання різними засобами образотворчого мистецтва. Як результат, досягненнями роботи студії є організація багатьох виставок творчих робіт студійців, багато з яких відзначено нагородами місцевого, обласного та Всеукраїнського рівнів:

11.2000 виставка, присвячена 50-річниці заснування м.Червонограда (Червонограський  Народний  дім);

04.2003 виставка, присвячена Великодню (НД);

06.2003 виставка в рамках «Звіту НД перед містом»(НД);

08.2003 виставка, присвячена Дню Незалежності України та Дню Шахтаря (НД);

05.2004 виставка присвячена Великодню (НД);

12.2004 виставка графічних робіт студійців(приміщення студії, НД);

03.2005 виставка – звіт роботи студії на підтвердження звання Народної (НД);

04.2005 виставка писанок художника – шахтаря студійця Георгія Лапця в рамках фестивалю «Великодні візерунки» (НД);

04.2006 виставка писанок Георгія Лапця (НД);

              виставка, присвячена Великодню (НД);

04.2007 виставка, присвячена Великодню (Червоноградська Філія Музею історії релігії);

12.2007 виставка, присвячена 60-річниці «Львіввугілля» (НД);

 02.2008 виставка в рамках Всеукраїнського конкурсу створення емблеми Державного казначейства «Міцна казна – міцна держава» (приміщення студії, НД).

Багато творчих робіт студійців знаходяться у приватних колекціях України, Росії, Польщі, Чехії, Англії, США та Канади.

         Виставки мають велике значення як для дорослих художників – студійців та дітей - студійців, так і для навколишніх людей, викликаючи в них інтерес до образотворчого мистецтва.

Заняття студії здебільшого проводяться у вихідні. У вільний від роботи час студійці ходять на етюди під час теплої пори року, проводять сеанси навчального рисунку та живопису, практикується навчальне копіювання класичних зразків мистецтва, проходять семінари з дослідження творчих біографій відомих художників. Проводяться екскурсійні поїздки та походи в музеї. Творчі плани колективу студії – це організація нових виставок, випробування своїх сил  у конкурсах, залучення до роботи нових членів – обдарованих дітей та зацікавлених дорослих.

На захист звання Народної студія представить виставку творчих робіт дорослих художників – студійців та виставку дитячих малюнків у приміщенні Народного дому.