Театр ляльок "Казка"

Зразковий дитячий театр ляльок "Казка"

Червоноградського Народного дому

Режисер Ю.Ярмолюк

Червоноградський дитячий театр "Казка" при міському Палаці Шахтарів був заснований 1962 року. Його історія почала з невеликого гуртка, в якому приймала участь невелика кількість дітей. Керівником театру був Лазарєв Є.О. Свою діяльність театр починав з невеликих п'єс, таких, як "Маленька фея", "Сашко і Шурко", "Мауглі" та інші. Колектив театру виступав із своїми виставами у школах та дитячих садках міста.

В 1977 році 25 жовтня театру ляльок "Казка" було присвоєно почесне звання "Зразковий".

З січня 1979 року театр очолив новий молодий режисер Юрій Ярмолюк, який одразу ж за короткий строк сформував новий великий колектив учасників театру і починає активно працювати над новою п'єсою грузинського драматурга Г.Нахуцрішвілі "Чінчрака".

В 1984 році 18 вересня цією ж п'єсою дитячий театр ляльок "Казка" підтверджує своє звання "Зразковий", як творчий колектив, який твердо крокує в майбутнє і вже нараховує у своїх лавах біля 100 школярів різних шкіл міста.

Театр за багато років своєї діяльності здійснив постановку нових лялькових п'єс таких як "Гуси-Лебеді", "Івасик-Телесик", "Хлопчик із зеленого стручка", "Стриборів ліс", "Казка про Хлопчиша Кібальчиша", "Попелюшка", "Чародійна калоша", "Колобок", "Шукай вітра в полі","Порпурова квіточка", "Золоте курчатко", "Поросятко Чок", "Сембо" та багато інших.

Театр поставив багато п'єс для середнього та старшого шкільного віку так би мовити "живим планом". Це такі п'єси, як "Казка чарівного лісу", "Снігова королева", "Пригода не вдалася", "До побачення в травні", "Пригоди в країні Мульті-Пульті", "Сміх і сльози", "Тімур та його команда", "Операція як дубль-Z", "3 шпаги на трьох" та щорічно проводив цікаві вистави та театральні дійства "Свято ялинки" до Новорічних та Різдвяних свят.

В травні 1985 року театр побував в м.Стиджоу на XV Всепольскому фестивалі дитячих театрів, де завоював Головний Кубок та Почесний Диплом переможця Конкурсу.

Кожний раз театр підтверджував своє високе звання "Зразковий" новими та цікавими виставами.

За багато років існування театру через його творчу школу пройшло багато учнів шкіл міста, які назавжди запам'ятають ці творчі і незабутні роки.

Багато учасників театру зв'язали свою долю із театральним мистецтвом. Це такі учасники театру як В.Гаврилюк, Т.Капліна, А.Воробей, В.Сич, Н.Васько, В.Борисюк, Л.Гаран, Л.Ільчук, В.Іванів, В.Жук, А.Ковалик.

Театр неодноразово виступав на різних конкурсах та фестивалях і був нагороджений багатьма Грамотами та Дипломами. Зразковий дитячий театр ляльок "Казка" багато виступав із своїми виставами не тільки у м.Червонограді, а й обслуговував й інші міста та села Сокальського, Радехівського, Жовківського районів області та на Волині. Неодноразово театр виступав і в м.Львові, а також по Львівському телебаченню. Влітку театр виїжджає на гастролі по таборам відпочинку. Театр обслуговує школи та дитячі садочки, виступає на відкритих майданчиках, площадках, різноманітних святах та міських міроприємствах. Щорічно театр обслуговує велику кількість глядачів.

В 2009 році театр приймав участь в обласному Фестивалі-конкурсі самодіяльних драматичних колективів "Театральне Прибужжя" в м.Кам'янка-Бузька, присвячений 390-ій річниці заснування українського театру, де колектив удостоївся Лауреату III-го ступеню.

В 2010 році на VII-му Фестивалі дитячих театральних колективів "Казка в гаю" в м.Львові за високі творчі досягнення театр зайняв II-ге місце, як кращий ляльковий театр.

В листопаді 2010 року на Свято Миколая відбулася прем'єра нової вистави Г.Усача "Наш веселий Колобок".