(0 Голосов)

 

Львів-Винники приймали фіналістів IX обласного конкурсу юних прозаїків ім. Катрі Гриневичевої, організаторами якого є Департамент освіти і науки Львівської ОДА, Львівська обласна організація “Товариства українок ім. Ольги Басараб”, Винниківська міська рада. Гостей радо вітала місцева школа № 29.

Наш автор Маркіян Лехман — учень 11-А класу Червоноградського НВК “СШ-колегіум №3”, слухач МАЛіЖу зайняв I місце. Його нагороджено медаллю, дипломом, а ще добрячим стосом книг і солодкими подарунками. Зрештою, ніхто з учасників фінальної частини конкурсу не був “обділений”. Нагороди та призи вручали директор видавництва “Каменяр” Дмитро Сапіга, письменник, журналіст, сценарист Зиновій Суходуб, письменниця Людмила Пуляєва-Чижович, журналіст Соломія Онуфрів та інші культурні і громадські діячі.

Найціннішим подарунком для юних прозаїків стала збірка “Красава”. У ній надруковано кращі конкурсні твори 17 авторів, зокрема оповідання Маркіяна Лехмана “Смерть лелек” і “Мандрівка у червень”. До речі, до збірки увійшли твори ще двох юних прозаїків з Червонограда (шахтарське місто може пишатися талантами!) - Вікторії Багач (ЗШ №2), яка зайняла III місце, та Ольги Гапон (ЗШ №9). Хоча Ольга не зайняла призового місця, але ввійшла до когорти кращих.

Своїм успіхом Маркіян Лехман завдячує вчительці української мови і літератури Ользі Ромасевич, керівнику Червоноградського відділення МАЛіЖ, члену Української асоціації письменників Наталії Кічун-Лемех за мудрі поради, цікаві ідеї.

Степан ГРИЦАЙ