Реклама

Погода в Червонограді
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Афіша

У Червонограді відбувається чимало цікавих мистецьких заходів, зокрема у школах та інших навчальних закладах, бібліотеках; не раз приїжджають творчі колективи, актори, аматори сцени, навіть з-за кордону. Як не прикро, більшість таких  заходів залишається поза увагою місцевих ЗМІ. Заповнити ці прогалини й оперативно інформувати про мистецьке життя нашого міста покликана рубрика «Культурна мозаїка».

(0 Голосов)

 

6 червня в Україні відзначається професійне свято працівників ЗМІ — ДЕНЬ ЖУРНАЛІСТА.

ВІТАЄМО НАШИХ ДРУЗІВ, КОЛЕГ ПО ПЕРУ! МІЦНОГО ВАМ ЗДОРОВ'Я, СИЛИ, ВИТРИВАЛОСТІ, ЦІКАВИХ І ПОТРІБНИХ СУСПІЛЬСТВУ ПУБЛІКАЦІЙ, ТЕЛЕ- І РАДІОПЕРЕДАЧ!

PROBI

 

(0 Голосов)

 

 

Четверта книга Ігоря Даха, який добровільно взяв на себе обов'язки військового журналіста, “Слідами війни” (Червоноград: Додаток до газети “Літературний Червоноград”, 2018. - 64 с.), як і три попередні, народжена численними поїздками на Схід України і розповідає про бійців АТО. Саме АТО. Бо коли автор завершував роботу над нею, Президент України Петро Порошенко щойно проголосив нову формацію боротьби з ворогом під об'єднаним командуванням. Однак, усі ми добре розуміємо, що кардинально це ситуації не міняє. Хіба що перекидають відповідальність з одним плечей на інші. Але так чи інакше, українські воїни, бійці-добровольці тримають зброю в руках й інколи ціною власного життя, здоров'я не дають ворогу просунутися вперед і крок за кроком звільняють нашу землю від московського окупанта та сепаратистів. Не судімо їх, що цей “поступ уперед” надто повільний. Не від рядового бійця таке залежить. У нього стріляють, а він ще має просити дозволу військового начальства, чи можна “пальнути” у відповідь...

24-та механізована бригада ЗСУ (тут до речі, багато військовослужбовців з нашого Прибузького краю, шахтарів), добровольчий батальйон ОУН, сапери, розвідники, польова кухня, волонтери, цивільні... Де тільки не побував і з ким тільки не зустрічався Ігор Дах, збираючи матеріали для публіцистичної книги. Він, читаємо в анотації, “продовжує ділитися враженнями від побаченого та почутого в зоні бойових дій і на прилеглих до неї територіях. Замальовки жахіть, які сіє війна, переплетені розповідями про будні армійського життя та героїчні вчинки наших захисників є їхніми власними роздумами про українські реалії. Окремі частини присвячені львівським та червоноградським волонтерам, які зі всіх сил допомагають фронтовикам, демобілізованим воїнам та їхнім родичам”.

Відносно невелика за обсягом книга (але аж ніяк не “мізерна” за глибиною змісту, фактами, публіцистичним роздумами!) ілюстрована понад 70 фотографіями. На них — українські бійці та мешканці прифронтової зони, священики і волонтери, а ще — беззастережні факти злочинів російських окупаційних військ та їхніх посіпак-перевертнів: зруйновані будинки, вирви від ворожих снарядів, понівечені вибухами сади... Часом та такі фото страшно дивитися, а що вже мовити, коли бачиш таке вочевидь.

Якось у розмові зі мною Ігор Дах зізнався: “Коли сідаю писати чергову книжку про війну, насамперед розкладаю перед собою фотографії, що назнімав. І ті люди, події, пейзажі відразу заново оживають переді мною. Розкладаю світлини послідовно (хронологічно), все як, де, що і коли бачив, фотографував. Потім переглядаю нотатки у записниках, слухаю диктофон і... пишу”.

А ось про це автор не сказав, бо важко і прикро говорити. Але достеменно знаю, що на його світлинах є бійці, які востаннє дивилися у фотооб'єктив журналіста. Потім свій фотооб'єктив націлила на них смерть... Ні, вони не померли! Вони знову і знову оживають зі сторінок книг, численних публікацій Ігоря Даха. Вони — наші Герої!

У цьому огляді хочу процитувати слова передмови до четвертої книги “Слідами війни”, написані журналістом Марією Луценко: “Ігор Дах кожну поїздку на фронт називає для себе останньою. Але, повернувшись, через деякий час знову прямує на схід у пекельне місиво війни. Його мета — залишити для історії України хоча б краплинку правди про загарбницьку війну Російської Федерації на теренах України. А це десятки відеозаписів, спілкування з воїнами.., які ще в недалекому минулому жили мирною працею, а сьогодні стали на захист Батьківщини.

Автор вірить у перемогу над московським окупантом й робить усе  для того, щоб після перемоги жоден воїн чи волонтер не були обділені даниною поваги від громадян та увагою держави. З кожної поїздки автор привозить безцінні документальні свідчення тих, хто нині несе важкий тягар війни”.

Завершує книгу низка віршів, написаних автором під враженням перебування на передовій. В одному з них він доволі не оптимістично пише:

“Сюди весна не скоро ще загляне,

В поораний траншеями Донбас.

Посивіє вона, як тільки гляне,

Із докором подивиться на нас”.

Побажаємо Ігорю Даху, щоб у своїй наступній книзі (а над такою працює) він написав: “Все! Більше не їду на фронт! Ми — перемогли! Донбас звільнено! Донбас — український!”.

...Так воно і буде!

Тарас ЛЕХМАН, журналіст, м. Червоноград

 

(0 Голосов)

 

ВІТАЄМО УСІХ МАТУСЬ З ДНЕМ МАТЕРІ, ЯКИЙ ТРАДИЦІЙНО ВІДЗНАЧАЄМО У ДРУГУ НЕДІЛЮ ТРАВНЯ! ЛЮБОВІ, ЛАСКИ ВАМ ВІД ДІТЕЙ!  А НАЙСВЯТІША МАТИ — БОГОРОДИЦЯ ЗАВЖДИ БУДЕ ОПІКУВАТИСЯ ВАМИ!

PROBI

 

(0 Голосов)

 

Цікавим заходом “У “Горизонті” вирує життя” відзначили члени Червоноградського літературно-мистецького об'єднання “Третій горизонт” десятиліття цієї творчої спільноти. Учасників свята, гостей зустрічала Червоноградська міська бібліотека для дітей. Відкрила урочистості заступник директора централізованої бібліотечної системи по роботі з дітьми Надія Дуда.

Голова літературно-мистецького об'єднання Ольга Голузинець наголосила, що ініціатива створення “Третього горизонту” належить письменнику, видавцю Ігорю Даху. Тепер спільнота налічує 20 членів — поетів, прозаїків, композиторів, журналістів. Загалом у творчому доробку третьогоризонтівців (це — тільки з часу заснування) понад 60 збірок, вийшло друком 5 номерів однойменного альманаху, 9 авторів стали членами Української асоціації письменників. Під егідою “Третього горизонту” щороку проходить Всеукраїнський літературний конкурс ім. Володимира Дроцика. Місцевих літераторів охоче запрошують на виступи у трудові колективи, навчальні заклади, бібліотеки...

Свої вірші читали присутнім на святі Ольга Голузинець, Ганна Кузьмак, Надія Олемар, Богдан Демчук, Дарія Коберник, Марія Лобай, Марія Магдзяк, Надія Олійник, Олександра Гумен, Ганна Процюк, Надія Марцинюк, Мар'яна Правдолюбенко. Теплим словом згадали про Людмилу Ржегак, яка стояла біля витоків створення “Третього горизонту”. Зараз вона проживає у Дніпрі, однак підтримує тісні зв'язки зі своїми друзями, побратимами по перу. Тож і її вірші звучали.

Пісні місцевих авторів виконував самодіяльний гурт “Надвечір'я” у складі Ольги Голузинець, Любові Степчук, Лесі Предко, Володимира Кравчука, Олега Гейка, Степана Пирога, Олександра Кишка.

Секретар Червоноградської міської ради Олександр Грасулов, голова Львівського територіального комітету профспілки працівників вугільної промисловості Олег Турчин, співредактор альманаху “Солокія” Михайло Махник, членкиня ОУН-УПА Любомира Пиріг щиро вітали третьогоризонтівців з ювілеєм, вручали почесні грамоти.

Тарас ЛЕХМАН.

Прес-секретар Червоноградського літературно-мистецького об'єднання “Третій горизонт”

 

(0 Голосов)

 

 

6 травня о 14.00 у приміщенні Червоноградської міської бібліотеки для дітей (вул. Андрея Шептицького, 1) відбудеться урочистий захід з нагоди 10-ліття літературно-мистецького об'єднання “Третій горизонт”.

Запрошуємо усіх бажаючих, небайдужих до Рідного Слова, Рідної Пісні, взяти участь у святі. Цікаво буде і дорослим, і дітям.

Розділіть з нами радість!

Ольга ГОЛУЗИНЕЦЬ.

Голова Червоноградського літературно-мистецького об'єднання “Третій горизонт”, член Української асоціації письменників