Реклама

Погода в Червонограді
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Афіша

У Червонограді відбувається чимало цікавих мистецьких заходів, зокрема у школах та інших навчальних закладах, бібліотеках; не раз приїжджають творчі колективи, актори, аматори сцени, навіть з-за кордону. Як не прикро, більшість таких  заходів залишається поза увагою місцевих ЗМІ. Заповнити ці прогалини й оперативно інформувати про мистецьке життя нашого міста покликана рубрика «Культурна мозаїка».

(1 Проголосовало)

 

У зоні бойових дій на Сході України загинув ще один наш Герой ЮРІЙ ЛУГОВСЬКИЙ (родом з Червонограда), боєць батальйону “Азов”. На фронті він перебував з 2014 року. Учасник Майдану, Революції Гідності, не вагаючись, пішов добровольцем у зону АТО. Ворожа куля скосила його 9 березня 2018 р. Юрію було лише 23 роки...

Висловлюємо щирі співчуття рідним і близьким полеглого захисника Вітчизни. Сумуємо разом з Вами.

ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ!

СЛАВА ГЕРОЯМ!

СЛАВА УКРАЇНІ!

PROBI

(1 Проголосовало)

 

Обдарована молодь — гордість нашого міста, усієї України! Владислав Некрасов, учень Червоноградської школи мистецтв — належить до таких!

Напередодні Шевченківських свят він взяв участь у Львівському обласному конкурсі дитячого малюнка “Об'єднаймося ж, брати мої!” і зайняв почесне II місце. Цьому успіху не менше радіє і його наставник — викладач Л. Яценко.

Мета конкурсу — популяризація творчої спадщини Тараса Шевченка, активізація патріотичного виховання учнів, розвиток творчого потенціалу України.

Галина ШПОРЛЮК.

Учениця Червоноградської ЗШ №12, слухач МАЛіЖу

 

(0 Голосов)

 

Чи знаєте ви про Демократичну школу? Це — всеукраїнська програма освіти для демократичного суспільства. Її мета — підтримати розвиток та систему змін середньої освіти в Україні, зміцнити суспільну єдність і взаєморозуміння між регіонами нашої держави, дати можливість молоді впевнено висловлювати свої думки.

У Червонограді до програми долучилася загальноосвітня школа №12. Навчальний заклад подав заявку до участі у програмі й успішно пройшов відбір. Декларація про співпрацю була підписана у лютому 2017 р.

Розпочалося все з того, що директор ЗШ №12 Уляна Свйонтек, педагог-організатор Юлія Пастух, голова батьківського комітету Галина Лех та заступник міського голови Червонограда Наталія Турко взяли участь у настановчих тренінгах у Києві. А вже у березні 2017 р. презентували програму для школи. На цьому заході зібралися не тільки учні, а й батьки, педагоги, громадські діячі.

Нещодавно до ЗШ №12 знову завітали представники Демократичної школи. На тренінгах учні обговорювали загальні права людини, можливості самореалізації у сучасному світі, закони про права дитини із Конвенції. Усі залишилися задоволені зустріччю, адже отримали багато позитивних вражень.

Галина ШПОРЛЮК.

Учениця Червоноградської ЗШ №12, слухач МАЛіЖу

 

(1 Проголосовало)

 

Мабуть, не випадково в останню неділю перед Великим постом — Неділю прощення поет, прозаїк видавець з Червонограда Ігор Дах організував свій творчий вечір “Живу, як усі...”, який відбувся у Червоноградській міській бібліотеці для дітей. У назві приховано глибокий смисл. Бо все, чим живе автор, за що вболіває, він ще й доносить до читача художнім словом, сторінками публіцистики. Отож, живе “не як усі...”. Це була своєрідна сповідь перед аудиторією. Зустріч відкрила бібліотечний працівник Ірина Крук.

Теплі слова про Ігоря Даха мовила голова літературно-мистецького об'єднання “Третій горизонт” Ольга Голузинець. Зокрема, він є автором півсотні книг поезії, прози, публіцистики, редактором і видавцем газети “Літературний Червоноград” і журналу “Місцевий часопис”, лауреатом багатьох літературних нагород, засновником літоб'єднання “Третій горизонт”, Червоноградського відділення Міжнародної (Малої) академії літератури і журналістики для школярів, ще два таких відділення заснував у Бахмуті і Слов'янську, починаючи з 2015 року 12 разів побував у зоні АТО у якості військового журналіста, що відобразилося у його публікаціях в періодиці та трьох книгах “Слідами війни”, готує до друку четверту... Своєрідним доповненням до сказаного стали відзняті ним кадри з передової на Сході України, які демонструвалися на екрані. Таке не побачиш навіть у випусках теленовин.

Зворушливо звучала поезія з уст автора: про Україні, рідну матір, друзів-шахтарів (він добре знає важку шахтарську працю!), інтимна та духовно лірика, вірші для дітей (юні читачі, шанувальники поетичного слова також були присутні на творчій зустрічі). Для багатьох ці поетичні рядки вже давно знайомі, бо читали, добре знають книги Ігоря Даха, та, все ж, звучали вони якось по-новому.

- Не хотілося мені читати цього вечора вірші про війну на Сході України, - щиро зізнався Ігор Дах, - та годі стриматися...

Часто ці рядки писалися під свист куль та вибухи ворожих снарядів і мін.

Своєрідним подарунком для поета стало читання його ж віршів членами літоб'єднання “Третій горизонт” Надією Олійник, Марією Магдзяк, Наталією Кічун-Лемех, юними поетами — слухачами МАЛіЖу Ольгою Бучек, Юлією Симак, Оленою Федюрою. Вони наче гортали сторінки його творчої біографії. Окраса дійства — виконання пісні “Троянда” (музика Василя Сторонського, слова Ігоря Даха) юною Олею Бучек.

Друзі, колеги тепло вітали Ігоря Даха з творчим вечором. Не обійшлося без нагород. За дорученням Червоноградського міськвиконкому почесну грамоту вручив Михайло Махник, а за дорученням регіонального об'єднання Незалежної профспілки гірників України також почесну грамоту вручив Михайло Казибрід.

Тарас ЛЕХМАН, журналіст

 

(1 Проголосовало)

 

У Києві (у колонній залі Київради) відбулися IV Бандерівські читання, організовані Недержавним аналітичним центром “Українські студії стратегічних досліджень” та Науково-дослідним інститутом українознавства для молодих науковців, аспірантів, студентів. Цьогорічна тема читань - “Чи здатна Україна на власний геополітичний проект?”. Їх безпосереднім учасником був студент Червоноградського гірничо-економічного коледжу Андрій Бурка, який виступив з доповіддю “Потенційні можливості України в геополітиці” (науковий керівник — викладач коледжу Ігор Запісоцький).

За попередньо надісланими на читання матеріалами вийшов друком збірник наукових статей (УССД. - Київ, 2018. - Вип. 4 (спецвипуск). - 156 с.), у якому надруковано й об'ємне дослідження Андрія Бурки (С. 91-98). До речі, із сотні учасників читань на сторінки збірника потрапило тільки 17 авторів. Редколегія (а це — вчені, практики у галузі міжнародних відносин, фахівці військової справи, історики, філософи...) ретельно й прискіпливо відбирали найкращі і найґрунтовніші дослідження.

Загалом, висновки Андрія Бурки є оптимістичними: Україна має перспективу! Головне — на даному етапі ефективно співпрацювати з ЄС, НАТО (поки що про членство не йдеться), ГУАМ, Балто-Чорноморським та Україно-Молдовським союзами, що дозволить ефективніше протистояти Росії, використовувати всі важелі впливу в ООН та в інших міжнародних організаціях, звісно, вирішити внутрішні проблеми, як того вимагає міжнародна спільнота, але й постійно дотримуватись власної національної політики щодо суверенітету, збереження національної ідентичності.

Тарас ЛЕХМАН, журналіст