Варто назвати

(1 Проголосовало)

Оздоровчо-лікувальний комплекс «Ровесник» ДП «Львіввугілля» відкрив новий літній сезон з розрахунком на три зміни-заїзди.

Попри те, що заклад надає послуги передусім шахтарям, їхнім сім’ям, ветеранам гірничої галузі, директор «Ровесника» Василь Карвацький і колектив подбали, аби цього літа відпочило та оздоровилось три тисячі дітей не тільки з Червонограда, а й зі Сокальського, Сколівського, Радехівського районів Львівської області і самого Львова, а також з Харківщини, Київщини і Рівного.

Програма кожної зміни-заїзду буде цікавою, насиченою, змістовною. Редакція місцевої газети «Гірник» підготувала для гостей спеціальний ознайомлювальний випуск.

Особлива увага у «Ровеснику» - дітям-інвалідам.

Тарас ЛЕХМАН, журналіст

м. Червоноград Львівської області

(31 Голосов)

Звістка про відхід у Вічність Йосафата Воротняка була сприйнята з глибокою скорботою багатьма мешканцями Червонограда. Для когось це стало й особистою втратою. Він запам’ятався червоноградцям як настоятель Кристинопільського монастиря отців – василіан, мудрий священик і порадник, ведучий духовних вечорів у Народному домі, релігійних програм на ТРК «Бужани», духовний наставник молоді та дітей.

Отець Йосафат Воротняк багато займався з дітьми, сіючи в їхніх умах ази християнської науки, а в серцях – зерна любові й доброти. Тож не випадково катехитичну школу при місцевій церкві Св. Йосафата назвали його іменем.

Навіть перебуваючи поза межами Червонограда, отець регулярно навідувався у шахтарське місто з духовними місіями.

Отець Йосафат (світське ім’я – Павло) народився 6 липня 1948 року у багатодітній родині у с. Брезік (Боснія). Батьки були побожними греко-католиками. Їхнє коріння – з української Яворівщини.

1965 року Павло Воротняк вступив на новіціат отців – василіан у містечку Кула (Сербія). 1966-го року склав перші монаші обіти, а у 1974-му – вічні. Вивчав філософію та богослов’я спочатку в Папському університеті в Римі, а згодом в Папському Східному інституті (1975-1977 роки) й отримав  ліценціат.

29 червня 1975 року висвячений на сан священика Папою Римським Павлом VI. Цьому покликанню віддав 33 роки свого життя, працював як греко-католицький душпастир  у колишній Югославії, розбудовував українську греко-католицьку парафію у містечку Кула.

(5 Голосов)

Хто з мешканців Червонограда, зокрема старшого та середнього покоління, не пам’ятає сумнозвісний ресторан «Червоноград» з його п’яними гульками та деребаном?.. Так, він розташовувався по вул. Терешкової, 32 (тепер – Стуса). Лише із здобуттям Україною Незалежності, «ресторація» почала виконувати благородну місію: на її базі створено благодійний центр «Харитас», який регулярно, у різних формах – від роздачі одягу до харчування  безкоштовними гарячими обідами – надає допомогу малоімущим, інвалідам, самотнім людям похилого віку.

  А ще – саме за цією адресою знаходиться медичний центр, де також надають кваліфіковану допомогу,вселяють Віру і Надію на одужання. Тут все роблять з великою повагою і Любовю до Людини.

  Зважте, Червоноград – місто шахтарське. Праця гірника – важка і небезпечна, сповнена травматизму і багатьох професійних захворювань. Це також добре усвідомлюють у медичному центрі. А турбота про людей похилого віку для медиків – понад усе! Бо, як працівник Червоноградського територіального центру соціального обслуговування населення, саме від своїх відвідувачів я дізналася про цей заклад, і навіть не думала – не гадала, що сама стану його вдячною пацієнткою.

  І тож хочу сказати про людей в білих халатах не лише в день їхнього професійного свята. Про них слід говорити повсякденно. Адже здебільшого згадуємо про них лише тоді, коли виникають проблеми зі здоровям. Лікарі цього центру заслуговують доброго слова. Вони шукають і пропонують нові методи ефективного лікування, вдосконалюють свою професійну майстерність. Не випадково медичний центр відвідують не тільки червоноградці, а й мешканці міст і сіл Сокальського, Радехівського та інших навколишніх районів.

  Тож коли важка недуга не дає вам спокою, не шукайте заморських лікарів, а знайте, що поруч з вами живуть і працюють люди, які вірні клятві Гіппократа, чесно і добросовісно виконують свої професійні обов’язки і завжди готові уважно вислухати кожного та прийти на допомогу.

  Серед когорти лікарів – Степан Іванович Пиріг (уродженець Сокаля), травматолог-ортопед з багаторічним стажем. Цей знаючий, чуйний і доброзичливий лікар допомагає долати хвороби хребта і суглобів, а, передусім, достеменно встановлює діагноз, призначає правильний курс лікування, що є запорукою успішного подолання недуги. Крім  того, Степан Іванович займається східними нетрадиційними методами лікування – рефлексологією (голкотерапією).

  Варто назвати й інших, відданих своїй справі, лікарів цього закладу – Степана Мульку, Володимира Курчабу, Петра Ленчика, Романа Годіся…

  У затишному медцентрі вас зустрінуть теплою посмішкою, добрим словом, бо воно також лікує, створять приємну атмосферу, переймуться вашими турботами та болем.

  Щиро завдячую всім, хто долучився до мого лікування. Хай панує добро і злагода у ваших родинах. Творіть добро і воно воздасться сторицею!

  Якщо хочете швидко одужати, не мати проблем зі здоровям, то звертайтеся до справжніх професіоналів – медиків за адресою: м. Червоноград, вул. Стуса, 32 («Харитас»).

  Тел.: 0 (249) 4-24-14.

                                                                                                             Ольга ГОЛУЗИНЕЦЬ.

    Культпрацівник Червоноградського територіального центру соціального обслуговування населення, вдячна пацієнтка.

 На фото: лікар Степан Пиріг.