(5 Голосов)
День нинішній цінуй більше, ніж завтрашній. І так щодня. Бо тільки те твоє, що дістав ти сьогодні, в оцю мить.
Рости, піднімайся, з кожним днем. Піднімайся, як сік по дереву.
Чим більше праці ти ущільнюєш у своєму житті, чим більше роботи, зусилля і пізнання - тим воно довше - життя. Не марнуй часу, втискай у нього корисний і радісний труц.
Воду пий зі скляного, а краще з глиняного посуду. Перед тим, як випити, потримай горня двома руками, щоб вода „впізнала" тебе і дала тобі твоє.
Потерпаєш від високого тиску! Не гріши! Не бреши! Не заздри! Не зраджуй!
Для тривкого чоловічого здоров'я раджу спати одному в ліжку і бажано одному в кімнаті. І не в тісній білизні.
Матка навіть з вулика вилетіти не може, коли наїдається вдосталь. Щоб вивести рій, бджоли починають її мало годувати. Вона скидає вагу і стає на крила. В розквіт своєї імперії римляни їли один раз удень. А в пору її занепаду-чотири рази.
Не пускай пусто за вітром своє тепло. Велика ватра швидко горить і обпікає. А мала і в попелі жар береже.
Ніколи не думай, що сієш у пустий чи неродючий грунт, що твій плід не зійде, затопчеться. А якщо і вродить, то скористаються ним інші, а не ти. Просто сій, бо так належиться тобі, котрий ходить по цій землі. Бо й ти - насінина, кинута з Неба.
Навчися споглядати мудрий спокій природи - і сам будеш спокійним і мудрим.
Не важливе забувай, витісняй його з пам'яті важливим.
Не струджуй себе. Всієї роботи й так не переробиш, а сили надірвеш. Працюй до першого поту і спочивай. Добре, коли робиться з охотою. Якщо робота не йде, знайди інше заняття. Потім повернешся до роботи. Бо навіть інструмент, буває, кориться роботі. А що вже казати про людину.
Говори завжди правду і пам'ять твоя буде не втомливою, свіжою.
Дуже добре для очей дивитися на вранішнє сонце.
Житейські турботи виснажують. Турботи духовні наснажують
Все, що прекрасне довкола тебе, - твій насущний хліб для душі.
Зустрів людину - порадуй її. Бодай теплим поглядом. І сам зігрієшся.
Якщо очі і вуха в тебе відкриті вдень, то вночі, уві сні, - можеш щось важне побачити й почути. Але спи безтурботно, глибоко, солодко.
Нічого не слід страшитися, крім страху. А отже - й боятися нічого не треба, бо лякає нас більше сам страх, а не те, від чого він виникає.
Пам'ятайте: щодня - не менше, ніж півгодини фізичної праці чи інших фізичних зусиль. Це наш відкуп за подарований день. Добре коли ця праця чи вправи - на землі. Земля це зацінить. Земля тримає тих, котрі її тримаються.
Будь м'яким, щоб не зломитись. Будь твердим, щоб не зігнутись.
Хочеш довго жити - частіше дивися на зелену траву, на ріку, на гарних жінок. Не відмовляйся від жінки ні в якому віці. І це подовжить твій вік і сповнить його теплом.
Не треба нікого скидати з гори. Сам піднімайся в гору, якщо хочеш там бути. А скидати інших не треба. Ті, що на гору раз зійшли, нехай там залишаються, якщо можуть і хочуть. Високі місця ще більше вивищують достойного і покажуть нікчемність нікчемного.
Ким ти є зараз і що ти робиш зараз - це має сенс. А не те, ким ти був і що ти робив.
Якщо не можеш сотворити благо, то хоча б відійди від зла. Це перший крок до блага.
Не варто говорити про щось серйозне більше півгодини. Бо тебе не слухатимуть. Багато говорячи, скажеш багато дурниць.
Уникай брехні, але й правду не всю кажи - щоб не ранити, не образити когось.
Ми нічого не даємо цьому світові. І нічого не забираємо в нього. Це світ усе нам дає і все забирає. Ми - як піщинки ріки часу. Золоті піщинки.