(1 Проголосовало)

Уже шостий рік поспіль у Червоноградському державному гірничо-економічному коледжі проводиться поетичний конкурс серед студентів, присвячений Дню української писемності. Підсумком такого літературного заходу завжди стає виданий альманах студентської поезії «Юне серце співає».

Ось тримаю в руках його шостий випуск (2014 р.), який щойно вийшов друком. Тож відгук на нього і на сам конкурс не буде запізнілим. Упорядник і редактор видання – викладач Михайло Репецький, коректор – Оксана Заяць, також викладач коледжу, філолог. До речі, Михайло Репецький – фізик за фахом, пристрасний шанувальник поезії. Сам пише вірші і пісні, видав поетичну збірку, очолює Червоноградське літоб’єднання ім. Василь Бобинського, ініціатор проведення студентських літературних конкурсів.

У новому альманасі представлено поетичні доробки десяти авторів – студентів різних гірничих і допоміжних спеціальностей. Про що ж вони пишуть?.. Про Майдан, про Україну, Рідне Слово, про Тараса Шевченка, про особисте та наболіле, про любов… Але про все пишуть щиро і відверто. Вибірково цитую їхні фрази: «Що сталося з цим світом, мамо?», «Україна не забуває героїв своїх, Не забудемо ми і Тараса», «Донбас не впаде!!!», «Слово! Те, що не згасає, Незламне слово всіх віків», «Сидиш самотньо в стінах чотирьох…», «Живе собі хлопчина…», «Що заважає відкрити самого себе…», «Так на душі незрозуміло…», «У кожного є щось таке потаємне…». Але тільки тут, на конкурсі та на сторінках альманаху, вони змогли розкрити свої серця, висловити почуття і показати молодечий запал.

Журі у складі місцевих літераторів Любові Бенедишин (член НСПУ), Віри Олеш, Надії Заблоцької, Оксани Карнаги, викладачів Оксани Заяць і Михайла Репецького ретельно проаналізувало творчі доробки студентів і визначило переможців: Галина Литвинко, Ольга Боднар (перше місце), Юлія Лужняк, Святослав Гонський (друге), Любов Полюга (третє). Також відзначили Богдана Гущу (за ліричну образність) і Романа Молчанського (за створений образ ліричного героя).

Нехай цей студентський альманах – «самвидав», однак він є добрим стимулом для молодих обдарувань, бо «Юне серце співає». Зрештою, всі технічні роботи, аби альманах вийшов друком, виконали студенти цього ж таки коледжу – друзі і приятелі учасників поетичного конкурсу, авторів. Приємний подарунок!

Тарас ЛЕХМАН.