(0 Голосов)

 

 

15 серпня, відразу після свята Першого Спаса, християни східного обряду вступають в Успенський піст, або Спасівку, який завершується 28 серпня.

Цей піст присвячений Пресвятій Богородиці. За суворістю він наближений до Великого (Передвеликоднього) посту, бо і є його своєрідним продовженням. Послаблюється тільки по суботах і неділях та у свято Преображення Господнього (19 серпня). Особливо строгі пісні дні - середа та п'ятниця.

Апокрифічна легенда говорить, що Господь на прохання людей і Отців Церкви розділив Великий піст на дві частини - сім тижнів перед Великоднем і два тижні перед Успенням. Тоді людям, які важко фізично працюють, стало легше витримувати надто строгий піст та ще й тривалий. Оскільки у Спасівку є багато овочів, хліб з нового врожаю (щоправда, пекли пісні паляниці), у лісах з'явилися гриби, то голодувати не доводиться.

Якщо Успенський піст є продовженням Великого посту, то практикуючі християни так само напередодні його початку просять прощення один в одного за заподіяні кривди і, головне, уміють прощати.