(0 Голосов)

 

 

Дні народного календаря з 26 по 29 липня вважаються серединою літа. Але тут необхідно врахувати двотижневу різницю між старим і новим стилями.

- 26 липня, за церковним календарем, Собор Архангела Гавриїла. У народі кажуть: «Суха погода у цей день віщує хорошу осінь; а якщо падає дощ, то осінь буде мокрою, гнилою».

- 27 липня - свято апостола Акили. З цього дня у деяких регіонах починали масово збирати гриби і заготовляти їх на зиму.

- 28 липня - вшановуємо Святого рівноапостольного князя Володимира Великого - Хрестителя України, якого, за церковною і народною традиціями, називають Ясним (Красним) Сонечком. Таке ймення дійшло до нас з давніх літописних джерел, зокрема з трактату-проповіді митрополита Іларіона «Слово про Закон і Благодать». А прогностична прикмета говорить: «Якщо на Володимира ясно світить сонце, то перша половина серпня буде теплою, сонячною».

- 29 липня - день священомученика Афіногена. Запримітили, що у цей день змовкають дрібні птахи, замислюються перед відльотом у вирій, а літо переступило свій палаючий поріг. Якщо на Афіногена дощ, то падатиме з перервами два тижні.