(0 Голосов)

 

6 липня, напередодні Різдва Івана Хрестителя (або ж Івана Купала, як цей день зветься у побуті), вшановують мученицю Агрипину. Вона народилася у Римі, з юних літ увірувала у Христа і постраждала за християнську віру у часи правління імператора Валеріана (253-260 рр.) Її мощі були перенесені у Сицилію.

Нерідко Агрипину (Горпину) у народній традиції називають Купальницею. Адже з 6 на 7 липня зустрічають Купальську ніч. Та найважливіше те, що на Агрипини збирають трави і коріння для лікування різних недуг. Тому за святою достойницею закріпилося ще одне ймення — Травниця. Справді, цей день вважався у знахарів одним з найсприятливіших для заготівлі цілющого зілля. Всюди на Україні люди удосвіта, до сходу сонця, вирушали в ліс, у поле, на луки та левади, щоб поповнити і поновити запаси домашньої зеленої аптеки. Навіть на городі серед бур'янів знаходили природні зцілювачі. Заборонялося заготовляти трави лише вагітним жінкам. Але якщо вони робили це виключно для себе, для немовлятка, що ось-ось з'явиться на світ, то не існувало жодних заборон чи обмежень.

Оскільки свято Агрипини — переддень Купала, тому старші люди неодмінно купалися у річках та озерах, вірили, що таке купання додасть їм сили і здоров'я, можливо, поверне молодість і красу...

Кажуть: “На Агрипини доцільно сіяти ріпу, бо добре вродить!”.