(0 Голосов)

 

 

21 червня у церквах східного обряду вшановують великомученика Феодора Стратилата, який був закатований за віру у Христа 319 року, коли імперією правив жорстокий переслідувач християн Ліціній. У народі святого достойника називають Колодязьником...

Вважають, що у цей день треба копати колодязі. Аби дізнатися, де саме копати, щоб криниця була повноводною, та й сама вода чистою, увечері, як тільки зайшло сонце, клали сковорідки на місця, призначені для копання. Вранці, коли сонце зійшло, дивилися: якщо сковорідка рясно вкрита росою, а ще й проступили на ній водяні струмені — значить тут у землі багаті водяні жили. А сковорідка, яка тільки трохи вкрита краплинами води, обіцяє маловодний колодязь. Якщо сковорідка зовсім суха, то копати у цьому місці — марна справа.

У давнину про хазяйновитість і дбайливість господаря судили, з-поміж іншого, й з того, чи має він на своєму подвір'ї криницю, а чи користується громадською або сусідською; а про щирість і щедрість господаря — чи дозволяє він будь-кому набрати води зі своєї криниці.

Не дозволити набрати води з криниці — це великий гріх! Бо вода — це Дар Божий для всіх!